O mnie

Prywatnie jestem zakochaną żoną i mamą dwójki cudownych dzieci. Uwielbiamy ze sobą rozmawiać, żartować i spędzać razem, jak najwięcej czasu.

W 2022 r. otrzymałam stypendium MKiDN w konkursie o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2022 r. W ramach stypendium powstała seria filmów „Szlakiem i smakiem hetmana”.

Również w 2021 roku otrzymałam stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. W ramach stypendium powstał program "Branicki od kuchni", wprowadzający do tematu zarządzania, organizacji uczt, bali na hetmańskim dworze, za który odebrałam nagrodę główną w konkursie "Podlaski Laur Muzealny 2021".

Jestem pedagogiem-kulturoznawcą, a od ponad dekady muzealnikiem.

W związku z tym, iż moje zawodowe życie związane jest z historią i kultywowaniem tradycji, a pasją gotowanie, to staram się łączyć te dwie dziedziny.

W 2021 roku zdecydowałam się stworzyć kanał na YouTube Gotuj z historią, który jest połączeniem ciekawostek historycznych z dawnymi przepisami kulinarnymi. Filmy tam dostępne, to podróż do pięknych, często zapomnianych miejsc. Przepisy prezentowane na kanale, choć mają kilkaset lat, to świetnie sprawdzają się we współczesnych kuchniach
i zadowalają nasze kubki smakowe.

Gotuj z historią
gotujzhistoria@gmail.com